www.mst.gov.az Azərbaycan Meliorasiya və su təsərrüfatı Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin rəsmi saytı
Ana səhifə Saytın xəritəsi Əks-əlaqə
Ulu öndər HEYDƏR ƏLİYEV: "Meliorasiya və su təsərrüfatı obyektləri bizim sərvətimizdir və bu sərvətdən səmərəli istifadə etməliyik"
e-aze

Elmi-texniki şuranın tərkibi

 

  1. Əhmədzadə Əhməd Cuma oğlu - «Azmelsutəsərrüfat»ASC-nin sədri - ETŞ-nin sədri;
  2. Quliyev Məmməd Sadıq Zülqərneyn oğlu - «Azmelsutəsərrüfat»ASC sədrinin 1-ci müavini - ETŞ-nin sədr müavini;
  3. Aslanov Rafiq Sabir oğlu - «Azmelsutəsərrüfat»ASC-nin sədr müavini;
  4. Quliyev Zakir Bəybala oğlu - «Azmelsutəsərrüfat»ASC-nin sədr müavini;
  5. Məmmədov Cahan Cahangir oğlu - «Azmelsutəsərrüfat»ASC–nin aparat rəhbəri;
  6. Əsədov Məmməd Yəhya oğlu - «Azmelsutəsərrüfat»ASC-nin "Elm, layihə, tikinti və xarici əlaqələr" şöbəsinin müdiri, t.e.f.d.-ETŞ-nin katibi;
  7. Cavadov Əjdər Əhməd oğlu - «Azmelsutəsərrüfat»ASC-nin "Suvarma sistemlərinin istismarı" şöbəsinin müdiri;
  8. Nəsibov Fəxrəddin Baxış oğlu - «Azmelsutəsərrüfat»ASC-nin "Mexanizasiya, sənaye və melioservis xidməti" şöbəsinin müdiri, t.e.f.d.;
  9. Quliyev Mətləb Hüseyn oğlu - «Azmelsutəsərrüfat»ASC-nin "Meliorasiya, su ehtiyatları və sudan istifadəedənlər birlikləri üzrə iş" şöbəsinin müdiri;
  10. Nağıyev Namiq Bulud oğlu - «Azmelsutəsərrüfat»ASC-nin "İqtisadiyyat, maliyyə və daxili audit" şöbəsinin müdiri;
  11. Osmanov Teymur Əyyub oğlu - «Azmelsutəsərrüfat»ASC-nin "Elm, layihə, tikinti və xarici əlaqələr" şöbəsinin müdir müavini, t.e.f.d.;
  12. Paşayev Rəsul Paşa oğlu - «Azmelsutəsərrüfat»ASC-nin "Elm, layihə, tikinti və xarici əlaqələr" şöbəsinin müdir müavini;
  13. Məmmədov İlham Məmməd oğlu - «Azmelsutəsərrüfat»ASC-nin "Meliorasiya, su ehtiyatları və sudan istifadəedənlər birlikləri üzrə iş" şöbəsinin müdir müavini, t.e.f.d.;
  14. Hüseynov Elxan Bayram oğlu - «Azmelsutəsərrüfat»ASC-nin "Su anbarları və hidroqovşaqların istismarı" sektorunun müdiri;
  15. Sultanov Nicat Akif oğlu - «Azmelsutəsərrüfat»ASC-nin "İnformasiya, idarəetmə sisteminin inkişafı" sektorunun müdiri;
  16. Həşimov Ağamir Cəlal oğlu - «AzH və M» EİB-in baş direktoru, a.e.d.;
  17. Verdiyev Əhliman Ənvər oğlu - «AzH və M» EİB-nin baş direktor müavini, t.e.f.d.;
  18. Quliyev Şamil Şahsuvar oğlu - «AzH və M» EİB-nin «Hidrotexniki qurğular» laboratoriyasının müdiri, t.e.f.d.;
  19. Qənbərov Elman Surxay oğlu - AzETSPİ-nin direktoru, t.e.f.d.;
  20. Paşayev Elbrus Paşa oğlu - «Azdövsutəslayihə» institutunun direktoru, t.e.f.d.;
  21. Qafarlı Adil Rzaqulu oğlu - «Azdövsutəslayihə» institutunun direktor müavini;
  22. Məmmədov Adil Məmməd oğlu - «Azdövsutəslayihə» institutu, layihə şöbəsinin müdiri; 
  23. Sultanov Akif Qara oğlu - «Azdövsutəslayihə» institutu, layihə baş mühəndisi;
  24. Vəkilov Ramiz Moşu oğlu - Tikilməkdə olan Meliorasiya və İrriqasiya Obyektlərinin Birləşmiş Müdiriyyətinin direktoru;
  25. Məmmədov Rəfael Əlimövsüm oğlu - Tikilməkdə olan Meliorasiya və İrriqasiya Obyektlərinin Birləşmiş Müdirriyyətinin şöbə müdiri-direktor müavini;
  26. Mustafayev Akif Oruc oğlu - Azərbaycanda Suvarma-Drenaj infrastrukturunun bərpası və tamamlanması Layihəsini Həyata keçirən İşçi Qrupunun rəhbəri, a.e.f.d.;
  27. Musayev Zakir Səməd oğlu - Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universiteti, «Su təsərrüfatı və mühəndisi kommunikasiya sistemləri» fakültəsinin dekanı, t.e.f.d.;
  28. Mustafayev İslam İsrafil oğlu - Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universiteti, «Fövqəladə hallar və həyat fəaliyyətinin təhlükəsizliyi» kafedrasının müdiri, professor, k.e.d., AMEA-nın müxbir üzvü;
  29. Qəhrəmanlı Yaşar Vəli oğlu - Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin dosenti, t.e.f.d.;

 

             Elmi-Texniki Şuranın katibi, t.e.f.d. M.Əsədov.